www.gazetatema.net

Gazeta Tema – Gazeta me e lexuar shqiptare


www.gazetatema.net website used 48 characters long Gazeta Tema – Gazeta me e lexuar shqiptare as the title.
Determined 28 characters as the site description( gazeta me e lexuar shqiptare ). This length must be 200 characters or less.
You have used 26 keywords. You should pay much attention to the number of keywords.
It runs on gazetatema.net nginx server hosted at 149.202.196.103 ip address.
Using html3 as the html version, gazetatema.net preferred css,style, as the coding.
Html size 204 kb text size 25 kb was calculated. When compressed, the html size is 201 kb. We recommend that you compress the html file of your site.

Web Site İnformation for gazetatema.net

 • Site Title : Gazeta Tema – Gazeta me e lexuar shqiptare
 • Keywords : Komentedhe, nga, Koment, ishte, Nano, nuk, shqiptare, Mustafa, ftuar, tij, pas, screen, Rama, greke, mbi, shkolla, video, Nga, Sabit, Milva, Laert, pak, Edi, disa, cilin,
 • Charset : UTF-8
 • Extension : net
 • Site Language : sq-AL
 • Site Code Types : css,style,
 • Compress Html Size : 201 Kb
 • Html Size : 204 Kb
 • Html Text Size : 25 Kb
 • Html Version : html3
 • Not Recommended Tags : aside, nav, header, article, time, footer
 • Site Host : www.gazetatema.net
 • Site Server : nginx
 • Ip Address : 149.202.196.103

Statistics of Analytics

Browser Statistics

Which Browsers send more visitors to gazetatema.net

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Chrome49.59 %92.88 %59.81 %71.76 %1.43 %00:01:04
Safari11.51 %91.19 %13.07 %70.69 %1.44 %00:01:04
Firefox6.93 %93.43 %6.85 %77.08 %1.63 %00:01:04
UC Browser4.96 %88.15 %5 %72.67 %1.74 %00:00:52
Opera Mini4.29 %87.99 %4.16 %72.32 %1.19 %00:01:07
Android Browser3.94 %93.85 %3.56 %83.83 %1.59 %00:00:54
Internet Explorer3.47 %82.57 %3.18 %72.21 %1.1 %00:01:27
Opera2.18 %90.69 %2.08 %81.71 %1.6 %00:01:13
Edge1.68 %84.75 %1.79 %70.16 %1.68 %00:01:01
YaBrowser0.49 %91.63 %0.41 %83.88 %1.6 %00:01:26

Mobile Devices Statistics

Which mobile devices are being used more often for gazetatema.net

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Apple iPhone14.51 %81.96 %16.69 %75.34 %1.21 %00:01:09
Apple iPad7.74 %88.7 %7.78 %74.61 %1.45 %00:01:12
Xiaomi Note 3 Redmi Note 4G3.21 %88.1 %3.71 %76.32 %1.2 %00:01:09
Samsung SM-N910F Galaxy Note 44.08 %88.8 %3.38 %81.83 %1.42 %00:01:24
Spice M6800 Flo3.75 %91.59 %3.8 %71.38 %1.13 %00:01:08
Samsung SM-T230NU Galaxy Tab 4 7.02.23 %92.08 %2.59 %76.01 %1.52 %00:00:52
Samsung SM-J100H Galaxy J12.13 %84.72 %2.54 %82.61 %1.39 %00:01:02
Samsung GT-I9301I Galaxy S III Neo+2.66 %88.53 %2.3 %83 %1.4 %00:00:53
Samsung SM-G920V Galaxy S62.15 %89.7 %2.56 %83.4 %1.3 %00:01:03
Sony D6503 Xperia Z22.16 %85.48 %1.61 %76.75 %1.17 %00:01:26

Mobile Overview Statistics

From which platform more visitors are coming

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Mobile69.7 %82.86 %59.68 %72.03 %1.78 %00:01:24
Desktop21.32 %83.38 %28.47 %83.2 %1.3 %00:01:06
Tablet8.98 %86.78 %11.85 %73.63 %1.18 %00:01:18

Location Statistics

Visitor rates from Countries

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
India26.96 %81.48 %29.35 %74.52 %1.37 %00:01:04
United States8.89 %80.46 %12.08 %78.37 %1.75 %00:00:55
Denmark4.82 %85.27 %6.04 %78.6 %1.24 %00:01:06
Ireland5.24 %84.03 %5.59 %83.97 %1.27 %00:01:27
Pakistan4.37 %83.78 %4.77 %76.53 %1.35 %00:01:19
Thailand4.33 %89.33 %4.69 %78.99 %1.15 %00:01:01
Russia3.45 %84.76 %4.18 %76.62 %1.38 %00:01:26
Qatar3.73 %88.64 %3.45 %71.61 %1.33 %00:01:10
Hungary3.49 %85.82 %2.98 %72.04 %1.4 %00:00:55
Cambodia3.04 %91.99 %2.33 %78.62 %1.4 %00:01:03

Language Statistics

Display rate by Language

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
en-us54.88 %85.47 %48.89 %74.87 %1.1 %00:01:29
en-gb10.14 %82.92 %12.52 %84.02 %1.69 %00:01:19
en-ie4.9 %88.05 %5.54 %84.85 %1.68 %00:01:18
vi4.91 %87.63 %5.05 %77.69 %1.26 %00:01:17
lv4.33 %84.84 %4.68 %78.36 %1.62 %00:00:56

Html Attributes Statistics

Statistics of Html Attributes

Html attributes and total usage

Attributes Using Count
class536
postidgazetatema1
id35
href270
target5

Ip Address Statistics

Information About IP Address

Ip149.202.196.103
Country codeFR
Country nameFrance
Region code
Region name
City
Zip code
Time zoneEurope/Paris
Latitude48.8582
Longitude2.3387
Metro code0

Response Headers

Response Headers

The response header contains the date, size and type of file that the server is sending back to the client

Connectionkeep-alive
Accept-Rangesbytes
Content-Length213222
Content-Typetext/html; charset=UTF-8
DateTue, 01 Nov 2016 20:57:38 GMT

H Tags

Site Html H Tags

Using H Tags and Total usage

h1
h2Kryesore
Astrit Patozi: Partia e Blushit, një lajm i mirë për Shqipërinë
Ben Blushi, parti me Sazan Gurin, Olti Currin dhe Sonila Meçon…
Të mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare për kanabisin?! Rama i përplas këtë dokument, Bujar Nishanit!
VIDEO/ Çmenduria, këngë dhe për Eni Çobanin: Ne kemi një zonjë si Zot, nga mendja dhe bukuria, atje në Tiranë është Zot, asaj i përket lavdia
Shkëlzeni çon dashnoren në qytezën e pasanikëve, babai kërkon rrëzimin e Ramës se ka shtuar varfërinë
Grekët ndezin luftën për Himarën: Gjergji Goro është turk, të mbyllen kufijtë nëse shovinistët shqiptarë nuk tërhiqen nga Himara
Server sekret me Moskën? Tjetër skandal në zgjedhjet e SHBA
Sondazhi befasues: Ja si është gara Clinton-Trump
Më në fund një kryeministër shqiptar i tregoi historinë politikës së gënjeshtër greke
Editorial
ANTENA BRENDA FAMILJES
Aktualitet
Lifestyle
TemA Video
POLITIKA
RAJONI
SOCIALE
KRONIKA
SPORT
EKONOMIA
KULTURE
HI-TECH
BOTA
TURIZEM
SHENDETI
DOSSIER
EMISIONET
TEMATV
TemA TV live streaming
h3Menu
Nishani ka nis të “bëjë letrat” për kryetar partie
Karmina shpjegon pse largohet me Zenin kur ka protesta
FJALIMI/ Ben Blushi: Çfarë është LIBRA
“Mehmet Shehu burrë shteti”, Mustafa Nano i përgjigjet Sabit Brokajt: Ai ishte kriminel
Shpërthimi i ish-trajnerit: Inter është një prostitutë, asgjë më shumë
“Partia e Blushit, pjellë e PD-së. E shohin si shpëtimtar”
Zvarritjet, Kushtetuesja: Më 22 nëntor dëgjohen pretendimet e palëve për “Vetting”-un
Milva Ekonomi: Prova e reformës së kryeminstrit Rama s’ka përfunduar
FOTOT/ Ish-futbollisti i Mançester Junaited bëhet… prift
Laert Vasili në Zululand: Jam aktor i formuar nga shkolla shqiptare dhe jam përsosur nga shkolla greke
Tensionet NATO-Rusi zhvendosen në Ballkan
Pensionistët dhe populizmi
FOTOT/ Ish-futbollisti i Mançester Junaited bëhet… prift
FOTOT/ Dhomat private të Shtëpisë së Bardhë, hapen për herë të parë në histori!
FOTOT/ Ndershmëria mbi të gjitha!
VIDEO/ Sporti ekstrem: Hidhet nga lartësia me çengelë në lëkurë
VIDEO/ Grabitja “flash”: E shtrijnë përdhe dhe i fusin portokall në gojë
FOTOT më të çuditshme (dhe seksi) të nuseve
FOTOT/ Tualetet më të çuditshme në botë
FOTO+VIDEO/ Turma mblidhet për të shijuar spektaklin e fundit, të aeroportit më të frikshëm në botë
FOTOT/ Facebook u censuron fotot e turpshme, ja çfarë bëri çifti ditën e martesës
VIDEO/ Vajza skuqet pasi sheh djalin me “gungë” mes këmbëve, por…
FOTOT/ Çfarë harbimi! Lejohen të tilla gjëra në publik?!
FOTO+VIDEO/ Hallouin presidencial: Barack dhe Michelle Obama e “shkundin” festën
VIDEO/ Nusja më e fortë në botë: Shihni çfarë bën pak para dasme
FOTOT/ 56 mln dollarë fitim në vit, por shihni ku shkon të hajë
Pamjet shqetësuese, kjo është stërvitja e ‘çmendur’ e ushtrisë koreanoveriore
Arkeologët dhe studiuesit zbulojnë për herë të parë varrin e Krishtit, ja çfarë u gjet brenda tij
Momenti i frikshëm, drejtuesi i kamionit humbet kontrollin dhe vret katër persona
Ushtria irakiane rrethon Mosulin, a është kjo frymëmarrja e fundit për ISIS?
“Partia e Blushit, pjellë e PD-së. E shohin si shpëtimtar”
Zvarritjet, Kushtetuesja: Më 22 nëntor dëgjohen pretendimet e palëve për “Vetting”-un
Astrit Patozi: Partia e Blushit, një lajm i mirë për Shqipërinë
Dikush ta njoftojë Bashën, për letrën e KE-së!
Tensionet NATO-Rusi zhvendosen në Ballkan
Serbia nën ethet e spiunimeve: A po bëhet një “luftë” Perëndim-Lindje në Beograd?
Deklarata për Athinën, tërbohen mediat greke: Injoranca e Ramës, për të qeshur
Provokimi i Ramës për Athinën: Akropoli s’do të ishte në këmbë pa shqiptarët
VIDEO/ Çmenduria, këngë dhe për Eni Çobanin: Ne kemi një zonjë si Zot, nga mendja dhe bukuria, atje në Tiranë është Zot, asaj i përket lavdia
Grekët ndezin luftën për Himarën: Gjergji Goro është turk, të mbyllen kufijtë nëse shovinistët shqiptarë nuk tërhiqen nga Himara
“SI JE”, projekti më i rëndësishëm i shëndetësisë shqiptare, pas ’90
Rama: Sfida jonë, arsimi profesional një zgjedhje, jo një opsion i dytë
VIDEO që përgënjeshtron policinë, tifozët në Elbasan janë sulmuar pa asnjë motiv
Burrel, gjendet e vdekur në spital laborantja
Qeveria rihap aplikimin për gjyqtar në Gjykatën e Strasburgut, kriteret e aplikimit
BE vlerëson luftën kundër kanabisit. Avramopulos i shkruan Tahirit
Shpërthimi i ish-trajnerit: Inter është një prostitutë, asgjë më shumë
FOTOT/ Ish-futbollisti i Mançester Junaited bëhet… prift
VIDEO që përgënjeshtron policinë, tifozët në Elbasan janë sulmuar pa asnjë motiv
Rrëfimi tronditës i sulmuesit të Kombëtares shqiptare: Kam ikur me gomone në Itali, i shpëtova për pak vdekjes
Milva Ekonomi: Prova e reformës së kryeminstrit Rama s’ka përfunduar
Zyrtarizohet HEC-i i Poçemit: Do të investohen 100 mln euro për 3 vite
Tabela me çmimet: Si po shfryhet flluska e kanabisit nga superprodhimi
Ministrja Ekonomi në Bulqizë: T’i japim jetë pronave shtetërore të fjetura
Birçe Hasko: Ne iu përshtatëm kohës së diktaturës, ata që sulmojnë filmat e komunizmit janë injorantë
Luther, kthehu sërish!
FOTOT/ Edi Rama në “Shtëpinë e Bardhë” të artit në New York
Pedagogu Gëzim Basha i përgjigjet Mark Markut për Agollin: Eshtë stili dhe jo statistika elementi përcaktues i nivelit estetik të një vepre letrare
FOTOT/ Si funksionon “topi” 900 mln dollarësh me të cilin SHBA do luftojë Korenë e Veriut
FOTOT/ Avionët privatë më luksozë dhe të shtrenjtë në botë
FOTOT/ “Muzgu”, snajperi që thyen çdo rekord
FOTOT/ Gjenerata e re e motorave, siguri maksimale
“Mehmet Shehu burrë shteti”, Mustafa Nano i përgjigjet Sabit Brokajt: Ai ishte kriminel
VIDEO/ Stërvitja e çmendur e koreanoveriorëve: Por diktatori i duartroket!
FOTOT/ Si funksionon “topi” 900 mln dollarësh me të cilin SHBA do luftojë Korenë e Veriut
Skandali në Danimarkë: Punonjëset e azilit seks me të mitur
Festivali e Brumrave tek Kodra e Diellit, nje risi e bashkejeteses ne komnitet!
FOTOT/ Mahnitës! Ja plazhet më të veçantë në botë
FOTOT/ Kisha e Leusës në Permet, një pasuri e rallë e trashëgimisë sonë e rrezikuar nga mungesa e vemendjes
FOTOT/ Çifti i “çmendur”, 8 vite rresht pushime duke shëtitur gjithë botën
“SI JE”, projekti më i rëndësishëm i shëndetësisë shqiptare, pas ’90
Spitali Amerikan i vjen në ndihmë të sëmurës me kancer
Telekom Albania nis partneritetin me Spitalin Amerikan përmes programit “ONE LIFE”
Protezat ortopedike falas, nje revolucion ne sherbimin shendetesor falas
“Mehmet Shehu burrë shteti”, Mustafa Nano i përgjigjet Sabit Brokajt: Ai ishte kriminel
Rrëfimi i partizanit dëshmitar: Si i vramë 67 ballistët në Lushnje
Kadri Hazbiu dhe marrëveshja sekrete e Sigurimit me STAS-in gjermanolindor
Pushkatimi i ballistëve në Lushje/ Fjalët e fundit para ekzekutimit: Edhe dërr bëhem, por komunist nuk bëhem kurrë!
Laert Vasili në Zululand: Jam aktor i formuar nga shkolla shqiptare dhe jam përsosur nga shkolla greke
Albatros Rexhaj në Zululand: Unë prezantohem kudo si shqiptar, kosovar
Nano në Zululand: Për shkak të Trumpit, kam më pak respekt për një ambasador amerikan në Shqipëri
Armando Subashi në Zululand: Pas tre vitesh ndryshimet në Fier do të jenë kolosale
Laert Vasili në Zululand: Jam aktor i formuar nga shkolla shqiptare dhe jam përsosur nga shkolla greke
Pse Duka nuk i përgjigjet Braçes për lidhjet me Skënderbeun?
Tahiri: Angazhim vullnetar të të rinjve në Policinë e Shtetit për të shërbyer në lagje e patrulla
Albatros Rexhaj në Zululand: Unë prezantohem kudo si shqiptar, kosovar
BLOGU TEMA
h4FJALIMI/ Ben Blushi: Çfarë është LIBRA
Kur të mbetet droga në derë 8 muaj para zgjedhjeve
Pensionistët dhe populizmi
Astrit Patozi: Partia e Blushit, një lajm i mirë për Shqipërinë
Kujt i jepet çmimi Saharov ?
Më në fund një kryeministër shqiptar i tregoi historinë politikës së gënjeshtër greke