www.gazetaglobale.net

Gazeta Globale


www.gazetaglobale.net website used 14 characters long Gazeta Globale as the title.
Determined 182 characters as the site description( Jul 1, 2016 Lajme ‘Kosova Nuk I Frikësohet Kroacisë, ‘Loro Boriçi’ I Tëri Në Mbështetje Të Yjeve... Jul 8, 2016 Bukuroshes Amerikane I Zbulohen ‘Zogu’ Dhe Gjoksi Në Të Njëjtën Kohë.. ). This length must be 200 characters or less.
You have used 26 keywords. You should pay much attention to the number of keywords.
It runs on gazetaglobale.net cloudflare-nginx server hosted at 104.27.158.34 ip address.
Using html5 as the html version, gazetaglobale.net preferred css,style, as the coding.
Html size 68 kb text size 12 kb was calculated. When compressed, the html size is 66 kb. We recommend that you compress the html file of your site.

Web Site İnformation for gazetaglobale.net

 • Site Title : Gazeta Globale
 • Keywords : Gazetadhe, blockquote, Jul, nga, Lajme, ShowBiz, GazetaGlobale, pas, edhe, Jan, duhet, Kuriozitete, Sport, Teknologji, Video, humbni, ushqime, Oct, Jun, Mar, besimtaret, nuk, cili, tij, Globale,
 • Charset : UTF-8
 • Extension : net
 • Site Language : en-US
 • Site Code Types : css,style,
 • Compress Html Size : 66 Kb
 • Html Size : 68 Kb
 • Html Text Size : 12 Kb
 • Html Version : html5
 • Not Recommended Tags : time
 • Site Host : www.gazetaglobale.net
 • Site Server : cloudflare-nginx
 • Ip Address : 104.27.158.34

Statistics of Analytics

Browser Statistics

Which Browsers send more visitors to gazetaglobale.net

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Chrome53.39 %81.56 %52.88 %77.86 %1.5 %00:00:59
Safari11.85 %91.21 %11.75 %73.76 %1.61 %00:01:27
Firefox6.79 %83.85 %6.88 %75.46 %1.77 %00:01:11
UC Browser4.95 %81.11 %5.21 %80.97 %1.43 %00:01:10
Opera Mini4.45 %85.11 %4.6 %76.09 %1.14 %00:01:11
Android Browser3.55 %82.9 %3.8 %72.94 %1.64 %00:01:12
Internet Explorer3.28 %92.88 %2.92 %77.63 %1.12 %00:01:05
Opera1.98 %82.54 %1.82 %78.34 %1.33 %00:01:27
Edge1.73 %86.45 %1.73 %75.1 %1.55 %00:00:54
YaBrowser0.96 %88.95 %1.04 %83.47 %1.72 %00:00:58

Mobile Devices Statistics

Which mobile devices are being used more often for gazetaglobale.net

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Apple iPhone15.52 %80 %16.99 %82.56 %1.21 %00:01:10
Apple iPad7.97 %81.8 %8.49 %83.64 %1.51 %00:00:51
Samsung SM-G900A Galaxy S54.39 %80.7 %3.46 %75.54 %1.3 %00:01:08
Samsung SM-G925F Galaxy S6 Edge2.67 %93.04 %3.61 %78.88 %1.59 %00:01:20
Samsung SM-G890A Galaxy S6 Active3.19 %88.85 %2.62 %83.73 %1.72 %00:00:51
Samsung SM-N920V Galaxy Note 52.39 %80.4 %3.14 %77.86 %1.12 %00:01:10
Samsung GT-N7100 Galaxy Note II2.27 %85.98 %3.23 %83.12 %1.66 %00:00:59
Samsung SM-G930T Galaxy S71.88 %82.93 %2.13 %75.39 %1.4 %00:01:21
Samsung SM-N910A Galaxy Note 42.09 %85.86 %1.77 %72.04 %1.38 %00:01:28
Samsung SM-N900T Galaxy Note 31.88 %85.05 %2.35 %80.58 %1.8 %00:01:26

Mobile Overview Statistics

From which platform more visitors are coming

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Mobile61.87 %80.7 %62.65 %73.72 %1.23 %00:01:28
Desktop29.74 %93.66 %30.37 %71.33 %1.75 %00:00:53
Tablet8.39 %91.24 %6.98 %82.12 %1.18 %00:00:52

Location Statistics

Visitor rates from Countries

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
United States31.82 %87.03 %33.58 %78.82 %1.32 %00:01:18
India7.42 %89.34 %13.23 %84.81 %1.12 %00:01:16
Qatar5.72 %83.66 %4.73 %84 %1.68 %00:01:01
New Zealand5.1 %93.77 %4.75 %79.63 %1.54 %00:00:53
Nigeria4.03 %83.71 %5.06 %73.21 %1.45 %00:00:50
Sudan4.59 %93.57 %4.22 %76.45 %1.78 %00:01:16
Lithuania4.26 %86.04 %4.44 %81.77 %1.7 %00:01:13
Malaysia3.96 %93.7 %3.06 %70.33 %1.57 %00:00:51
Nepal3.15 %84.78 %3.64 %80.35 %1.53 %00:01:05
Trinidad & Tobago2.64 %90.39 %3.05 %77.83 %1.56 %00:01:02

Language Statistics

Display rate by Language

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
en-us45.44 %86.84 %49.24 %71.48 %1.42 %00:01:27
en-gb10.28 %93.24 %13.26 %76.58 %1.26 %00:01:25
vi5.04 %81.02 %5.12 %76.57 %1.28 %00:01:20
pt4.34 %85.76 %4.52 %76.86 %1.55 %00:01:06
he4.07 %86.12 %4.58 %78.22 %1.18 %00:00:58

Html Attributes Statistics

Statistics of Html Attributes

Html attributes and total usage

Attributes Using Count
src16
style2
height10
width10
alt10

Ip Address Statistics

Information About IP Address

Ip104.27.158.34
Country codeUS
Country nameUnited States
Region codeCA
Region nameCalifornia
CitySan Francisco
Zip code94107
Time zoneAmerica/Los Angeles
Latitude37.7697
Longitude-122.3933
Metro code807

Response Headers

Response Headers

The response header contains the date, size and type of file that the server is sending back to the client

Transfer-Encodingchunked
Connectionkeep-alive
VaryAccept-Encoding,Cookie
WP-Super-CacheServed supercache file from PHP
Cache-Controlmax-age=3, must-revalidate

H Tags

Site Html H Tags

Using H Tags and Total usage

h3Zhduket një femër në Gjakovë
Evakuohet stadiumi i Cityt para ndeshjes me Barçën
Nehat Thaçi është nisur për Kosovë
Para se të humbni virgjërinë, lexoni këtë!
Nëse konsumoni këto ushqime do të dobësoheni më shpejt
Me vite i çoi lule tek varri, pas 16 vitesh zbuloi të vërtetën...
Pamje shokuese: Historia dramatike e djaloshit të “ngurtë”
Nënë e bijë takohen pas 3 viteve, familja kërkon nga dhëndri llogari për...
Arbana Xharra vazhdon ti fyej myslimanët, kësaj radhe besimtaret e mbuluara...
Fansi ia uron ditëlindjen Kallashit: Patsh b… tanë jetën! (VIDEO)
Kush e ka më të madh: Fjolla, Vildanja, Zajmina, Enca apo...
Nuk do ta besoni se kush e goditur me kokë legjendën...
Bukuroshes amerikane i zbulohen ‘zogu’ dhe gjoksi në të njëjtën kohë...
‘Kosova nuk i frikësohet Kroacisë, ‘Loro Boriçi’ i tëri në mbështetje të yjeve...
Baba e bir e provuan këtë gjoks (Foto+16)
SHBA: Shqipëria, vend tranzit për terroristët. U dhamë listën e FBI-së
RRËFIMI/ Shkova në shtrat me….+16
A u përdhunua Kim Kardashian?! Detaje të reja trishtuese pas grabitjes
Aksident me pasojë vdekjen
Ndikimi i kremit të plazhit në trupin tuaj
Shtatzënia dhe epilepsia
Shurupi i qepës së kuqe me mjaltë, lehtëson virozat e dimrit
Si të humbni peshë duke përdorur ujin e xhenxhefilit?
Ndjeheni gjithmonë të lodhur? Ja cilat ushqime duhet t’i hani
VRAU GRUAN DHE U ARRATIS ME DJALIN
Nëse i përdorni 7 ditë këta dy përbërës, rezultatet janë mahnitëse
“Kemal” nga “Më Fal” flet shqip (Video)
h4ShowBiz
Lajme
Shëndetësi